Nice - Polska Liga Żużlowa
Bartosz Komsta

Jedziemy po Rewanż

W tegorocznych rozgrywkach Stal Rzeszów radzi sobie doskonale. Po dziesięciu meczach Żurawi...
plakat-druk

W tegorocznych rozgrywkach Stal Rzeszów radzi sobie doskonale. Po dziesięciu meczach Żurawie zajmują pozycję lidera tabeli nie przegrywając jak dotąd żadnego meczu. Jedyne stracone punkty to te, w potyczce z naszymi dzisiejszymi rywalami podczas meczu w Poznaniu. Przypomnijmy, że wtedy Stal musiała radzić sobie bez Grega Hancocka, który co prawda był na stadionie, lecz nie posiadał aktualnej książeczki badań, wobec czego nie został dopuszczony do zawodów. Spotkanie zakończyło się remisem. Zwycięzca dzisiejszego meczu niezależnie od rozmiaru wygranej zgarnie również punkt bonusowy. A ten jest potrzebny zarówno Żurawiom, które chcą liderować tabeli do końca rundy zasadniczej, jak i Skorpionom, które wciąż pozostają w walce o wejście do fazy play-off.

Nasi dzisiejsi rywale zajmują aktualnie piąte miejsce w ligowej tabeli. Do czwartego OK Kolejarza Opole tracą tylko jeden punkt i to właśnie między tymi dwiema drużynami rozegra się walka o zajęcie ostatniego miejsca premiowanego awansem do play-offów. Nic bowiem nie wskazuje na to, aby drużyny z Rzeszowa, Ostrowa Wielkopolskiego i Rawicza wypadły z czołówki.

Drużyna z Poznania z pewnością tanio skóry nie sprzeda i będzie chciała pokusić się o niespodziankę. Nic nie wskazuje na to, aby dzisiejsi goście nie przyjechali w najmocniejszym zestawieniu. Bezapelacyjnym liderem Skorpionów jest Francuz David Bellego, od którego poznańscy kibice oczekują dwucyfrowego wyniku w każdym spotkaniu. Silnym wsparciem dla niego jest Frederik Jakobsen. Trener Tomasz Bajerski z pewnością oczekuje stabilizacji formy u krajowych zawodników. O ile nie można mieć pretensji do jazdy Marcela Kajzera, to tegoroczna forma Mateusza Borowicza jest daleka od oczekiwań szkoleniowca i samego zawodnika. Średnia 1,310 pkt./bieg jedynie potwierdza aktualną dyspozycję. 


W drużynie Stali Rzeszów powoli krystalizuje się najmocniejszy skład. Nicklas Porsing w dwóch ostatnich meczach pokazał, że wraca do wysokiej formy. Pewne miejsce w składzie ma duet Greg Hancock - Tomasz Jędrzejak, mimo że w ostatnich spotkaniach Amerykanin nie wskakiwał do składów meczowych. Dzięki temu kibice mieli okazję zobaczyć Edwarda Mazura oraz Luke Beckera. Edek formą w Rawiczu nie zachwycił, natomiast  podopieczny Hancocka przed tygodniem zaprezentował świetną jazdę i ogromny potencjał. Wydaje się, że to jemu jest bliżej do częstszych występów w rozgrywkach ligowych. Oczywistym wydaje się też zestawienie młodzieżowców Stali. Arek Potoniec jest w tym sezonie nie tylko najlepszym juniorem rzeszowskiej drużyny, ale także jednym z lepszych w całej lidze, gdzie do tej pory nie wygrał jedynie jednego biegu młodzieżowego. Michał Curzytek z każdymi zawodami zbiera kolejne doświadczenie, a przed tygodniem zapisał na swoim koncie pierwsze punkty ligowe w karierze. Z pewnością chciałby to powtórzyć w meczu z drużyną z Poznania.

Stal Rzeszów zrobi wszystko, aby tym razem nie stracić punktów w rywalizacji ze Skorpionami. Ci z kolei nie chcą kończyć sezonu w sierpniu, więc postarają się o sprawienie niespodzianki. Być może to nie ostatni taki mecz przy Hetmańskiej w tym roku, bowiem zakładając pierwsze miejsce Rzeszowa i czwarte Poznania po rundzie zasadniczej, będzie nas czekał kolejny dwumecz z dzisiejszymi gośćmi.

Czekają nas wielkie emocje i walka do końca, czego sobie i Państwu życzę!

Iveston PSŻ Poznań:
1. Frederik Jakobsen
2. Marcel Kajzer
3. Władimir Borodulin
4. Mateusz Borowicz
5. David Bellego
6. Kevin Fajfer
7. Marek Lutowicz

Stal Rzeszów:
9. Nick Morris
10. Nicklas Porsing
11. Edward Mazur
12. Karol Baran
13. Tomasz Jędrzejak
14. Arkadiusz Potoniec

Bartosz Komsta

 

Ostatnio dodane

Koniec ze staniem w kolejce

Kup bilet on-line!

Klub w social media