PGE Stal Rzeszów - Unia Leszno -072

Fogo Unia Leszno potwierdziła, że jest jak do tej pory najlepszym zespołem PGE Ekstraligi. „Byki” pokonały PGE Stal Rzeszów 57:32. W dwumeczu również lepsza (105:74) okazała się drużyna z Leszna i to ona zdobyła punkt bonusowy. Najskuteczniejszymi zawodnikami naszego zespołu byli tradycyjnie Greg Hancock (10 pkt.) i Peter Kildemand (9+1). Wśród gospodarzy brylował Piotr Pawlicki (14).

Spotkanie rozpoczęło się od pewnej wygranej Hancocka, za którym przyjechali gospodarze – Nicki Pedersen i Grzegorz Zengota. Tego ostatniego na chwilę wyprzedził Mirosław Jabłoński, ale ostatecznie lepszy był leszczynianin. W biegu młodzieżowym doszło do pierwszego tego dnia upadku. Na drugim łuku pierwszego okrążenia „bączka” wykręcił Artur Czaja. Jak się później okazało był to początek festiwalu upadków na torze w Lesznie.

Do kolejnych doszło w czwartym wyścigu. Najpierw upadł Tobiasz Musielak, dla którego zabrakło miejsce w I łuku. W powtórce leżeli obaj leszczynianie – oprócz Musielaka z nawierzchnią toru zapoznał się również Bartosz Smektała, który został wykluczony przez sędziego. Ostatecznie wyścig zakończył się pierwszą tego dnia podwójna wygraną naszej drużyny. Zapewnili ją Kildemand i Krystian Rempała.

Druga seria zawodów ponownie przyniosła serie wykluczeń. Najpierw w biegu piątym Emil Sajfutdinow „wpuścił” w taśmę Hancocka. Kolejny wyścig przyniósł początkowo podwójne prowadzenie Karola Barana i Dawida Lamparta. Tego drugiego szybko wyprzedzili jednak Piotr Pawlicki i Musielak, którzy przez brak zrozumienia byli bliscy upadku. Ostatecznie obaj przyjechali za Baranem.

Bieg siódmy rozpoczął się od drugiego tego dnia upadku Czai, który został wykluczony przez sędziego. W drugiej odsłonie Pedersen na I łuku wywiózł Kildemanda i Zengotę, którzy upadli. W kolejnej powtórce prowadzili leszczynianie, ale ambitnie walczący Kildemand zaatakował „Powera”. W wyniku ataku Pedersen upadł na tor, a sędzia wykluczył naszego zawodnika i ukarał go „żółtą kartką”.

Do najgroźniejszego upadku dnia doszło w wyścigu ósmym. Za prowadzącym Hancockiem Piotr Pawlicki zamknął na wejściu w łuk Barana, a ten nie mając miejsca zahaczył o jego tylne koło. Dodatkowo upadł jadący za nimi Smektała. Po tym zdarzeniu sędzia udał się do parku maszyn na konsultacje z zawodnikami.

Bieg dziewiąty stał pod znakiem dzielnie walczącego z gospodarzami Barana. Zengota okazał się lepszy, ale wychowanek Stali Rzeszów przywiózł za swoimi plecami Pedersena. W kolejnym wyścigu Rempała dotknął taśmy, a Kildemandowi nie dali szans Przemysław Pawlicki i Sajfutdinow. Fogo Unia prowadziła w tym momencie 39:20.

Kapitalny pojedynek oglądaliśmy w jedenastej gonitwie dnia. Wielki show pokazał Kildemand, który stoczył kapitalną i skuteczną walkę z Zengotą. Podobnie było w kolejnym wyścigu w którym walczyli ze sobą Przemysław Pawlicki i „Herbie”. Tym razem lepszy był zawodnik gospodarzy. Bieg trzynasty to kolejna taśma naszego zawodnika – tym razem dotknął jej Baran.

Ten sam zawodnik zanotował ostatni tego dnia upadek (w biegu czternastym). Zawody zakończyły się kolejną fantastyczną jazdą Kildemanda. Na dystansie stoczył pasjonujący pojedynek z Przemysławem Pawlickim o drugie miejsce. Duńczyk był górą, a że wyścig wygrał Hancock to PGE Stal zakończyła mecz podwójną wygraną.

Fogo Unia Leszno: 57 (105)
9. Nicki Pedersen (2,2,1,3) 8
10. Grzegorz Zengota (1*,3,3,2,2*) 11+2
11. Przemysław Pawlicki (2*,3,3,2*,1) 11+2
12. Emil Sajfutdinow (3,2*,2*,2*,0) 9+3
13. Tobiasz Musielak (1,1*,0) 2+1
14. Piotr Pawlicki (3,2,3,3,3) 14
15. Bartosz Smektała (1,W,1) 2

PGE Stal Rzeszów: 32 (74)
1. Greg Hancock (3,T,2,1,1,3) 10
2. Mirosław Jabłoński (0,0,1) 1
3. Dawid Lampart (0,0,0) 0
4. Karol Baran (1,3,W,2,T,W) 6
5. Peter Kildemand (3,W,1,3,D,2*) 9+1
6. Artur Czaja (U,W) 0
7. Krystian Rempała (2,2*,1,T,0,1) 6+1

Bieg po biegu:
1. G. Hancock, N. Pedersen, G. Zengota, M. Jabłoński 3:3 (3:3)
2. Pi. Pawlicki, K. Rempała, B. Smektała, A. Czaja (U) 4:2 (7:5)
3. E. Sajfutdinow, Prz. Pawlicki, K. Baran, D. Lampart 5:1 (12:6)
4. P. Kildemand, K. Rempała, T. Musielak, B. Smektała (W) 1:5 (13:11)
5. Prz. Pawlicki, E. Sajfutdinow, K. Rempała, M. Jabłoński 5:1 (18:12)
6. K. Baran, Pi. Pawlicki, T. Musielak, D. Lampart 3:3 (21:15)
7. G. Zengota, N. Pedersen, P. Kildemand (W), A. Czaja (W) 5:0 (26:15)
8. Pi. Pawlicki, G. Hancock, B. Smektała, K. Baran (W) 4:2 (30:17)
9. G. Zengota, K. Baran, N. Pedersen, D. Lampart 4:2 (34:19)
10. Prz. Pawlicki, E. Sajfutdinow, P. Kildemand, K. Rempała (T) 5:1 (39:20)
11. P. Kildemand, G. Zengota, G. Hancock, T. Musielak 2:4 (41:24)
12. Pi. Pawlicki, Prz. Pawlicki, G. Hancock, K. Rempała 5:1 (46:25)
13. N. Pedersen, E. Sajfutdinow, K. Rempała, P. Kildemand (D) 5:1 (51:26)
14. Pi. Pawlicki, G. Zengota, M. Jabłoński, K. Baran (W) 5:1 (56:27)
15. G. Hancock, P. Kildemand, Prz. Pawlicki, E. Sajfutdinow 1:5 (57:32)

Wyniki: eSpeedway.pl

Komentarze

0