Nice - Polska Liga Żużlowa
Aurelia Wach

Solidne przygotowania do sezonu naszych żużlowców

15 stycznia tego roku nasi zawodnicy wraz z trenerem Mirosławem Kowalikiem odwiedzili Akademię Wyc...
osrodek01

15 stycznia tego roku nasi zawodnicy wraz z trenerem Mirosławem Kowalikiem odwiedzili Akademię Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach,  gdzie pod czujnym okiem m.in. Kierownika Zakładu Biochemii - dr hab. Ewy Sadowskiej-Krępy, prof. AWF, Kierownika Zakładu Aktywności Fizycznej i Profilaktyki Zdrowia- dr Agnieszki Nawrockiej (córki prezesa Ireneusza Nawrockiego) oraz sztabu wykwalifikowanych specjalistów, poddani zostali testom sprawnościowym i wydolnościowym. Blisko czterogodzinne badania wysiłkowe i biochemiczne pokazały na ile nasi żużlowcy są przygotowani do przyszłego sezonu 2018. Takie informacje są niezbędne, by podjąć szybkie działania i wdrożyć odpowiedni plan treningowy dla każdego z zawodników.

Obecnie  żużlowcy intensywnie trenują pod czujnym okiem sztabu trenerskiego, by już 23 lutego wyjechać na obóz przygotowawczy do Szczyrku. W tej pięknej miejscowości leżącej w Parku Krajobrazowym Beskidu Śląskiego, ekipa Stalowców będzie zażywać relaksu w Hotelu Zagroń, do którego od lat przyjeżdża trener Mirosław Kowalik, a jego pierwsza wizyta tutaj miała miejsce, gdy był jeszcze toruńskim zawodnikiem.

Co przez tydzień będą  robić opowiedział krótko trener Kowalik - Przede wszystkim chcemy poznać się lepiej, nawiązać bliższe relacje a co za tym idzie zbudować wzajemne zaufanie i chęć pozytywnej współpracy.  Pragniemy spędzić czas towarzysko, a przy okazji również pojeździć na nartach, potrenować na sali gimnastycznej i  siłowni... Nie będą to już tak bardzo obciążone jak do tej pory treningi.  Podczas całego pobytu zaplanowaliśmy również  relaks,  zamierzamy korzystać z basenu, jacuzzi czy sauny, by wrócić w pełni wypoczęci i gotowi do wszelkich wyzwań.

 

W tym czasie, kiedy jedni będą odpoczywać inni muszą intensywnie pracować, dlatego trener Janusz Stachyra już końcem lutego rozpocznie intensywne przygotowania sprzętu i toru, by sezon 2018 niczym nas nie zaskoczył.

 

Mamy nadzięję, że te wszystkie wysiłki całej kadry dadzą szansę na podbój świata żużlowego w sezonie 2018!

 

#MakeStalRzeszówGreatAgain

Fot. Hotel Zagroń Szczyrk

 

Ostatnio dodane

Koniec ze staniem w kolejce

Kup bilet on-line!

Klub w social media