Nice - Polska Liga Żużlowa
Krzysztof Szyszka

Wernisaż wystawy Żużel w Sztuce

Po raz pierwszy w historii rzeszowskiego żużla i nie tylko, mamy przyjemność obcować z kulturą...
e-zaproszenie-awers-940x306

Po raz pierwszy w historii rzeszowskiego żużla i nie tylko, mamy przyjemność obcować z kulturą wysoką poprzez dzieła artystyczne o tematyce ściśle powiązanej z czarnym sportem. Nieszablonowy projekt „Żużel w Sztuce” realizowany przy współpracy Związku Polskich Artystów Plastyków z okręgu rzeszowskiego, pod patronatem honorowym Dziekana Wydziału Sztuki UR, wystartował w środę 19 października.

Premiera wystawy miała miejsce w Galerii ZPAP przy ul. 3 Maja w Rzeszowie. Dostępna dla zwiedzających będzie do najbliższej soboty (29 października) w godzinach 12-18. Kolejna ekspozycja i kontynuacja wystawy w Galerii Pub Kultura w dniach 5.11 – 20.11.2016 r.

Miłośnicy żużla będą mieć po raz pierwszy okazję do „Spotkania ze Sztuką” i podziwiania dzieł młodych adeptów i artystów z Podkarpacia!

Studenci Wydziału Sztuki pod okiem dr hab. Marka Adama Olszyńskiego prof. UR, prodziekana ds. Promocji i Rozwoju WS UR, podjęli próbę interpretacji czarnego sportu. Niestrudzenie zgłębiali tematykę jakże dla nich awangardową, poszukiwali indywidualnej formy odtworzenia istoty tego sportu, by koniec końców odnieść sukces i pogłębić świadomość artystyczną a jednocześnie sportową. Efekt ich pracy przeszedł nasze najszczersze oczekiwania!

Zapewne to świeże spojrzenie z perspektywy ludzi kultury na zmagania sportowców na torze przy ul. Hetmańskiej 69 wniesie dużą dozę energii i ducha w odbiór tej jakże ekstremalnej dyscypliny sportowej jaką jest żużel.

Serdecznie zapraszamy na wernisaż! Wstęp jest darmowy.

Kliknij na plakat aby powiększyć:
plakat_internetowy

Ostatnio dodane

Koniec ze staniem w kolejce

Kup bilet on-line!

Klub w social media