stal-rzeszow 2 : 0 hutnik
Damian Sierant 4', 88'

Hit kolejki przy Hetmańskiej

30 Kwietnia 2019, godzina 16:07, autor: Jakub Zaczkiewicz

Po zwycięskiej wyprawie do Połańca tym razem piłkarzy trenera Janusza Niedźwiedzia czeka starcie z Hutnikiem Kraków.

2018.09.29 Hutnik Kraków

Mecz ten można śmiało określić mianem hitu 27. kolejki.

Gdy we wrześniu 2018 roku Hutnik Kraków podejmował u siebie rzeszowską Stal wówczas był to mecz lidera z wiceliderem tabeli. Od tamtego meczu sytuacja szczególnie dla klubu z Krakowa mocno się zmieniła.
Do rundy wiosennej Hutnik Kraków także przystępował jako samodzielny lider ligowej tabeli. Nic więc dziwnego, że wśród sympatyków tego klubu pojawiały się liczne głosy, iż warto w tym sezonie powalczyć o awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Niestety dla naszych rywali nowa runda nie była już tak udana jak ta poprzednia. Po wznowieniu rozgrywek Hutnicy odnieśli trzy zwycięstwa, jeden remis i zanotowali aż pięć porażek co kosztowało ich spadek na 5 pozycję w tabeli.
Stal Rzeszów natomiast po odniesieniu zwycięstwa na trudnym terenie w Połańcu wciąż jest wiceliderem III-ligowych rozgrywek i wzorem wcześniejszych spotkań także i tym razem z pewnością będzie chciała sięgnąć po komplet ligowych punktów.
Poprzednie starcie pomiędzy tymi drużynami, które rozgrywano Krakowie zakończyło się remisem 1-1. Wówczas gola dla Stalowców zdobył Tomasz Płonka. Po tym meczu szkoleniowcy obydwu drużyn podkreślali podczas konferencji pomeczowej że spotkały się dwa mocne zespoły a sam mecz stał na dobrym poziomie.
Dyrektor sportowy naszej drużyny – Michał Wlaźlik przewiduje, iż także tym razem rzeszowską Stal czeka trudne spotkanie:
Michał Wlaźlik: W tym meczu bardzo ważna będzie pełna koncentracja. Mamy zgrany, mocny zespół, do którego wysoką jakość wnosi każdy zawodnik Bardzo szanujemy mistrza jesieni i szykujemy się na trudną przeprawę. Z pewnością smaku tej rywalizacji doda również liczna obecność kibiców gości. Jesteśmy jednak pewni, że także i nasi fani będą nas wspierać swoim dopingiem przez całe dziewięćdziesiąt minut.
Początek spotkania pomiędzy Stalą Rzeszów a Hutnikiem Kraków zaplanowano 1 maja o godzinie 17:00 na Stadionie Miejskim „Stal” w Rzeszowie

Stal za twarda dla Hutnika

2 Maja 2019, godzina 15:05, autor: Tomasz Żuraw

Rzeszowscy kibice mieli swoje majowe, sportowe święto, gdyż Stal wygrała kolejny ważny mecz.

2019.05.01 Hutnik Kraków

Pomimo niepewnej pogody, na stadion przybyła rekordowa (jak na ten poziom rozgrywek) liczba fanów Stali, by oglądnąć spotkanie dwóch drużyn, zajmujących wysokie miejsca w tabeli. Cieszy taki wzrost frekwencji, który jest wynikiem między innymi doskonałej postawy drużyny prowadzonej przez trenera Janusza Niedżwiedzia.

Nie wnikając w szkoleniowo – finansową politykę kierownictwa Hutnika, należy zauważyć, że trener Leszek Janiczak desygnował do gry w pierwszym składzie, aż ośmiu młodzieżowców. Przyznać też należy, że krakowska ekipa pozostawiła po sobie całkiem dobre wrażenie.

Stal w przekroju całego spotkania była zespołem zdecydowanie lepszym. Nasi piłkarze górowali nad przeciwnikiem szczególnie techniką użytkową i przygotowaniem fizycznym. Te elementy pozwoliły wygrać naszym piłkarzom praktycznie wszystkie pojedynki o górne piłki. Z kolei niezła motoryka krakowian w elementach szybkości i zwinności sprawiła, że wiele ich akcji nasi piłkarze zmuszeni byli przerywać faulami.

Stalowcy rozpoczęli mecz w swoim stylu, czyli falowymi atakami na bramkę Kacpra Chorążki. Już w pierwszej minucie zagranie Wojtka Reimana wzdłuż bramki mógł golem wykończyć Bartek Nawrat, jednak minimalnie minął się z piłką. W pierwszym kwadransie gry, praktycznie co dwie, trzy minuty w polu karnym Hutnika, dochodziło do bramkowych sytuacji. Sporo zagrożenia robiły akcje Dominika Chromińskiego i Grzegorza Goncerza. Jedna z nich, rozegrana w trzeciej minucie zakończyła się zdobyciem pierwszego gola. Bardzo aktywny Chromiński został sfaulowany w okolicach 20 metra od bramki. Piłka wybita z rzutu wolnego, przez Wojtka Reimana , odbiła się od muru, co wykorzystał czujny Damian Sierant, który z najbliższej odległości umieścił ją w siatce rywala.
O tym, że należy być skoncentrowanym przez cały mecz, przypomniał rzeszowianom rutyniarz Kamil Sobala już dwie minuty później, próbując wykorzystać nieporozumienie naszych defensorów. Sędzia nie dał się jednak nabrać na upadek krakowskiego pomocnika i nie odgwizdał rzutu karnego.

Przewaga Stali nie podlegała dyskusji, choć młodzi piłkarze Hutnika potrafili zaimponować spokojem w grze. Potrafili wymienić kilka podań i podjąć próby groźnych kontr, takich jak te około z 30 minuty gry. Statystyki z pierwszej połowy, były jednak nieubłagane. Dwanaście strzałów, w tym osiem celnych po stronie Stali, przeciw dwóm celnym po stronie Hutnika, stanowi najlepszy komentarz do tego okresu gry.

W drugiej połowie zagrożenie ze strony przyjezdnych zmalało praktycznie do zera. Nowohucianie starali się jak mogli, przeszkadzać rzeszowianom w konstruowaniu akcji ofensywnych, choć z minuty na minutę wyraźnie opadali z sił. Taktyka i styl gry oraz zmiany dokonane w Stali okazały się dla nich zbyt wyczerpujące. Wystarczy dodać, że w tej części spotkania, pierwszy i jedyny strzał, na dodatek niecelny, oddali w 75 minucie.

Przyznać trzeba, że ambicji i młodzieńczej fantazji piłkarzom Hutnika nie zabrakło do końca. Próby prowadzenia otwartej gry spowodowały, że Stal w końcówce wyprowadziła dwie szybkie kontry, z których ta, na minutę przed końcem regulaminowego czasu gry, zakończyła się strzeleniem drugiej bramki. Michał Nawrot ustalił wynik spotkania, wykorzystując precyzyjne dogranie Tomasza Płonki z głębi pola.

Stal Rzeszów - Hutnik Kraków 2-0 (1-0)
1-0 4 min Damian Sierant
2-0 89 min Michał Nawrot

STAL RZESZÓW: Leonid Otczenaszenko - Piotr Głowacki, Błażej Cyfert (89. Peter Basista), Damian Kostkowski, Robert Trznadel - Damian Sierant (77. Szymon Kobusiński), Michał Nawrot, Wojciech Reiman, Sławomir Szeliga (71. Łukasz Mozler), Dominik Chromiński (65. Tomasz Plonka), Grzegorz Goncerz (65. Piotr Ceglarz).
HUTNIK KRAKÓW: Kacper Chorążka - Kamil Sosna, Krzysztof Świątek, Kamil Sobala (89' Norbert Leśniak), Dariusz Gawęcki (46. Bartosz Tetych), Kamil Broda, Błażej Radwanek (83. Wiktor Nowak), Kamil Janecki, Mateusz Reczulski (87. Sławomir Rozkrut), Piotr Świątko, Dawid Źródlewski (75. Patryk Matysek).

ŻÓŁTE KARTKI: Błażej Cyfert, Sławomir Szeliga, Wojciech Reiman (Stal), Dariusz Gawęcki (Hutnik)

SĘDZIOWAŁ: Jakub Moskal (Skarżysko-Kamienna)

0 0 Czerwone kartki 0 0
    To już wszystko z mojej strony na dzisiaj. Za wspólnie spędzony czas dziękuje Paweł Hanulak
    Statystyki meczowe zbierał dla Państwa Jakub Zaczkiewicz
    Zapraszamy na pomeczowe wywiady, zdjęcie i wiele innych informacji związanych z naszą drużyną na naszą stronę, facebooka i twittera!
    Następny mecz nasza drużyna rozegra już w niedzielę, w Sieniawie, gdzie naszym rywalem będzie tamtejszy Sokół!
    Stal Rzeszów pewnie pokonuje Hutnik Kraków w hicie 27 kolejki 2:0!
90+4   Koniec spotkania!

90   Sędzia dolicza 4 minuty do regulaminowego czasu gry
89 Zmiana w Stali. Peter Basista za Błażeja Cyferta
88   Bramkarz Hutnika, który do tej pory grał bezbłędnie, przy próbie wybicia piłki zaliczył upadek, do piłki dochodzi Tomasz Płonka, zagrywa do Michała Nawrota, a ten pewnym strzałem podwyższa wynik spotkania!
88 GOOOL!
87   Dośrodkowanie zawodnika Hutnika zdecydowanie za długie
87 Na boisko wszedł Sławomir Rozkrut za Mateusza Reczulskiego
86   Faul w okolicach pola karnego Stali Rzeszów, będzie okazja dla Hutnika
85   Na boisku leży Błażej Cyfert
82 Zmiana w Hutniku. Wiktor Nowak zastępuje Błażeja Radwanka
81   Rzut rożny dla Stali, jednak za długie dośrodkowanie w pole karne Wojtka Reimana
78   Tomasz Płonka wyręcza obrońców i wybija piłkę poza pole karne po dośrodkowaniu ze stałego fragmentu gry
77   Pierwszy rzut rożny dla Hutnika w tym meczu!
76   Mocny strzał Piotra Ceglarza, jednak pewnie interweniuje bramkarz z Krakowa
76 Kolejna zmiana w naszej drużynie. Szymon Kobusiński zastępuje strzelca bramki - Damiana Sieranta
75 Zmiana w Hutniku. Patryk Matysek za Dawida Źródlewskiego
74   Bartosz Tetych bardzo niecelnie
72   Faul Reimana w okolicach 20 metra od naszej bramki i goście będą mieli doskonałą sytuację do wyrównania
71 Zmiana w Stali! Łukasz Mozler wchodzi za Sławomira Szeligę
69   Damian Kostkowski traci piłkę na środku boiska, jednak Hutnicy nie wykorzystują szansy i piłka ponownie w posiadaniu naszej drużyny
67   Mamy przerwę w spotkaniu. Na boisku leży Sławek Szeliga
66   Pierwszy rzut rożny dla Stali w drugiej połowie po akcji Piotra Ceglarza!
65 Tomasz Płonka zastępuje Dominika Chromińskiego
65 Dwie zmiany w naszej drużynie. Piotr Ceglarz wchodzi za Grzegorza Goncerza
63   Robert Trznadel przewraca się w polu karnym, jednak gwizdek sędziego milczy
62   Dynamiczne wejście Chromińskiego w pole karne, jednak w ostatniej chwili interweniuje Chorążka
60 Wojciech Reiman ukarany żółtą kartką za niesportowe zachowanie
59   Teraz spalony po drugiej stronie boiska
58   Pięknie rozegrany rzut wolny Stali! Szeliga płasko do Reimana, ten sprytnie wrzuca piłkę w pole karne do Sieranta, który z pierwszej piłki zagrywa do środka... jednak ten ostatni na spalonym
55   Trwa walka o piłkę w środkowej części boiska
    Na trybunach stadionu mamy dzisiaj 1300 widzów
51   Wojciech Reiman po raz kolejny próbuje strzału zza pola karnego i ponownie było blisko!
49   Błażej Cyfert niedokładnie podaje do kolegi z drużyny, piłkę przejmuje Świątek, jednak wychodzi z piłką za linię bramkową i grę rozpocznie nasz bramkarz
47   Faul w środku boiska na naszym zawodniku
46 Zmiana w drużynie gości. Dariusza Gawęckiego zmienia Bartosz Tetych.
    Piłkarze obu drużyn już na boisku!
    W pozostałych spotkaniach, do przerwy m.in. Podhale wygrywa 2:0, a Avia Świdnik 1:0 z Wisłą Sandomierz
    Posiadanie piłki: Stal 58%, Hutnik 42%
    Żółte kartki: Stal 2, Hutnik 1
    Spalone: Stal 1, Hutnik 2
    Faule: Stal 8, Hutnik 6
    Rzuty rożne: Stal 4, Hutnik 0
    Strzały celne (niecelne): Stal 8 (4), Hutnik 2 (2)
    Kilka statystyk z pierwszych 45 minut:
45   Michał Nawrot uderza lewą nogą w dolny róg bramkarza, jednak ten pewnie interweniuje i po tej akcji sędzia kończy pierwszą połowę
45   Piotr Głowacki dośrodkowuje w pole karne, tam najwyżej do piłki wyskakuje Damian Kostkowski, jednak uderza obok słupka
44   Rzut rożny dla Stali!
41   Lewą stroną boiska atakują zawodnicy Hutnika, jednak dośrodkowanie Świątka zdecydowanie za mocne
40   Centymetry obok słupka! Wojtek uderza bardzo mocno, jednak minimalnie niecelnie
39   Ładna wymiana podań pomiędzy Sierantem, a Goncerzem, ten drugi jest faulowany i ponownie do piłki podchodzi kapitan Stali (okolice 30 metra)
37   Tempo gry w ostatnich minutach wyraźnie spadło
36   Sławomir Szeliga próbuje zaskoczyć bramkarza Hutnika strzałem z daleka, jednak jest on zdecydowanie za lekki
35   Reiman ładnym podaniem przenosi ciężar gry na prawą stronę boiska, tam Michał Nawrot schodzi do linii i dośrodkowuje, jednak nikt z naszych nie zamknął akcji
32   Goncerz prostopadle do Sieranta, jednak nasz zawodnik był na spalonym
31   Michał Nawrot strzela, jednak prosto w bramkarza
30   Hutnik zaczyna grać coraz odważniej
29   Zamieszanie w naszym polu karnym i Leon Otchenashenko ratuje nas od straty bramki po strzale Świątka
28 Błażej Cyfert ukarany żółtą kartką
27   Wojtek Reiman oddaje bardzo mocny strzał z dwudziestego metra i ponownie dobrą interwencją popisuje się młody bramkarz z Krakowa
25   Za krótkie dośrodkowanie i piłka wraca do środkowej strefy
24   Rzut wolny z okolic bocznej linii boiska będzie wykonywał Chromiński
  W sytuacji, w której zawodnik Hutnika dostał żółtą kartkę, ukarany został również nasz zawodnik - Sławomir Szeliga
20   Błażej Cyfert strzela głową, jednak nad bramką
19   Rzut rożny dla Stali
17 Żółtra kartka za niesportowe zachowanie dla Dariusza Gawęckiego
16   Kamil Sobala przewraca się w polu karnym po interwencji Otchebashenki, ale sędzia nie dopatrzył się faulu naszego bramkarza i wskazuje na piąty metr
15   Wojtek Reiman próbuje z daleka, jednak zdecydowanie za lekko
13   Pierwszy celny strzał na bramkę Leona oddaje Dariusz Gawęcki, jednak nasz bramkarz pewnie łapie piłkę
11   W ostatnich minutach gra przeniosła się do środka pola
    W równolegle rozgrywanym spotkaniu w Nowym Targu, Podhale wygrywa 1:0 z Wisłą Puławy
8   Dominik Chromiński oddaje bardzo niecelny strzał na bramkę
7   Mogło być 2:0! Michał Nawrot strzela po długim słupku, ale bardzo dobrą paradą popisuje się Kacper Chorążka!
6   Piłkarze obu drużyn, od początku meczu mogą liczyć na głośny doping z trybun swoich kibiców
4   Nasz kapitan tym razem strzela w mur, jednak do piłki dochodzi Damian Sierant, który uderza obok bezradnie interweniującego bramkarza i prowadzimy 1:0!
4 GOOL!
4   Dwójkowa akcja Chromińskiego z Nawrotem przed polem karnym, ten drugi został faulowany i mamy idealną sytuację dla Wojtka Reimana!
2   Ponownie gorąco pod bramką Hutnika, ale niestety ponownie nikt nie zamknął akcji z prawej strony.
2   Pierwsza próba Głowackiego, który wszedł lewą stroną boiska i dośrodkował w pole karne
1   Pierwszy gwizdek! Zaczyna Stal!
    Pogoda się trochę zmieniła i zaczął padać rzęsisty deszcz
    Stal zagra dzisiaj tradycyjnie na granatowo, Hutnik na biało-niebiesko.
    Sędziowie wyprowadzają obie jedenastki na murawę boiska!
    Możecie tam znaleźć mnóstwo artykułów, zdjęć, wywiadów i wiele innych informacji i ciekawostek związanych z naszą ligą i naszą drużyną.
    Zakończyły się już dwa spotkania w naszej grupie. Soła Oświęcim pokonała Orlęta w Radzyniu Podlaskim 4:2, a Wólczanka Wólka Pełkińska przegrała u siebie z Podlasiem Biała Podlaska 2:3.
    Jeśli mówimy już o sędziach to będą nimi: Jakub Moskal (główny), Dariusz Frydryk i Karol Purtak (asystenci)
    Piłkarze zakończyli już rozgrzewkę i za chwilę pierwsze jedenastki zostaną wyprowadzone przez sędziów na murawę boiska.
    W meczu rozegranym na jesień padł remis 1:1. Dla Hutnika bramkę strzelił Kamil Sobala, a wyrównującą bramkę dla naszej drużyny strzelił Tomasz Płonka.
    Po kilku deszczowych dniach w Rzeszowie, dzisiaj od rana świeciło słońce. Teraz akurat pojawiło się trochę chmur, ale na opady się nie zapowiada.
    Relację z tego meczu, będzie miał przyjemność poprowadzić dla Was Paweł Hanulak.
    Dokładnie za 15 minut rozpocznie się tutaj mecz pomiędzy naszą drużyną, a Hutnikiem Kraków!