Akademia Stali na pełnych obrotach

11 Stycznia 2020, godzina 10:00, autor: Tomasz Flakowski

Sztaby drużyn od U-14 do zespołu rezerw kontynuują cotygodniowe spotkania merytoryczne z koordynatorami. Na czym one polegają?

 

Kolejny tydzień w Akademii Piłkarskiej Stali Rzeszów i kolejny cykl spotkań koordynatorów szkoleniowych, trenera ds. motoryki i dyrektora akademii z trenerami za nami. O komentarz, co do tego, czego one dotyczą, czemu służą i jak często się odbywają, poprosiliśmy Mateusza Maciejewskiego - dyrektora akademii oraz Jakuba Sage - trenera ds. motoryki.

 

Maciejewski

 

"Takie spotkania organizujemy co tydzień, dla wszystkich trenerów naszej akademii. Omawiamy na nich wykonaną w minionym tygodniu pracę naszych szkoleniowców na treningach i to, jak będą pracować w kolejnych 7 dniach, czyli tak naprawdę szkoleniowe zraportowanie tego, co się działo w drużynie i pomoc przy konstruowaniu środków treningowych" - tłumaczy dyrektor akademii Mateusz Maciejewski.

 

"Weryfikujemy wówczas, czy trenerzy zrealizowali to, co razem zakładaliśmy, czy znaleźli jakieś minusy w tym co wspólnie wypracowaliśmy i jakie wnioski wyciągają. Następnie dodajemy to do naszej bazy danych - np. jeżeli dana gra dobrze funkcjonuje i się sprawdza, to chcemy ją też "przelać" na innych trenerów, a mając ją rozpisaną w naszej bazie, w łatwy sposób możemy im ją zaprezentować i wyjaśnić jej główne założenia i to nam uspójnia pracę w całej Akademii" - dodaje.

"Na tych spotkaniach poruszamy kwestię budowania mikrocyklu. Przede wszystkim akcent położony jest na równoległą integrację obciążeń technicznych, taktycznych, mentalnych i rozwój systemów energetycznych, a więc na trening zintegrowany. W kolejnych etapach przechodzić będziemy do mawiania budowy mikrocyklu według założeń systemowo-modelowych periodyzacji taktycznej" - wyjaśnia Jakub Sage - trener ds. motoryki w naszej akademii.

"Takie spotkania wyglądają dokładnie tak, że korzystając z wideo z treningów, (które nagrywamy z wysokości 10 metrów, co ma duże znaczenie dla jakości szkoleniowej takiego wideo) trener prezentuje  2 - 4 minutowy wycinek danego środka treningowego, a następnie porównujemy go z tym, co mamy na rysunku, a następnie wyciągamy i omawiamy wnioski, konsultując to między sobą" - uzupełnia Maciejewski.

 

 

.

REKLAMA
reklama