Grała Akademia - mistrzowskie granie przed Świętami

24 Grudnia 2019, godzina 13:14, autor: Tomasz Flakowski

Jedni mają przerwę, inni jeszcze wygrywają... "Ligę Europy" albo grają w półfinale "Ligi Mistrzów". Tak grała Akademia Stali!


Najmłodsi zbierają doświadczenie

W sobotę 21.12 wzięliśmy udział w turnieju im. Rotmistrza Witolda Pileckiego organizowanego przez Akademię Piłkarską Wilczki Warszawa. Turniej stał na bardzo wysokim poziomie, zagrały : Legia Warszawa, Jagiellonia Białystok, ŁKS Łódź, Wisła Kraków, Wisła Płock, Wigry Suwałki, Ślęza Wrocław, Delta Warszawa oraz gospodarz Be a Star Wilczki.

Nasze drużyny z rocznika 2011 oraz 2012 na tle bardzo mocnych przeciwników pokazały się z dobrej strony. Po trochę słabszych meczach grupowych, drużyna z rocznika 2011 weszła do Ligi Europy, w której zwyciężyła w finale po rzutach karnych ze Ślęzą Wrocław, rewanzując się tym samym za porażkę w fazie grupowej.
Natomiast rocznik 2012 awansował do Ligi Mistrzów, w której zabrakło naprawdę niewiele żeby zagrać w finale, ponieważ odpadł dopiero po rzutach karnych w 1/2.
Turniej przysporzył wielu emocji dzieciom oraz rodzicom, którzy przez organizatorów zostali wybrani jako Najlepsi Kibice :)

Komentarz trenera: "Świetny turniej dla chłopców na zakończenie roku. Bardzo mocni przeciwnicy, sporo grania, dobra organizacja. Przed każdym meczem Ligi Mistrzów oraz Ligi Europy, zawodnicy wychodzili do hymnu tych rozgrywek, co robiło ogromne wrażenie. Arbitrzy z ekstraklasy sędziowali mecze finałowe. Organizacja na naprawdę wysokim poziomie. Dziękuję chłopcom za super postawę. Przy okazji chciałbym życzyć Wszystkim sympatykom naszej Akademii oraz całego Klubu, Wesołych, radosnych i spokojnych świąt Bożego Narodzenia" - powiedział trener Marcin Skiba.

 

Stal-Legia

Akademia

Akademia

 

Rocznik 2008 wygrał sobie "prezent" pod choinkę i zagra w finałach!

Również w sobotę 21.12.2019 r. w Kielnarowej chłopcy z rocznika 2008 rozegrali swój ostatni turniej w tym roku. Eliminacje do finałów wojewódzkich które odbędą się w Arłamowie na początku lutego stały pod znakiem świetnej postawy naszego zespołu.


Zawodnicy wygrali wszystkie mecze pokazując momentami świetne zespołowe
akcje.

Wyniki:

Stal Rzeszów 5:0 Stal Łańcut
Stal Rzeszów 4:0 Orzeł Przeworsk
Stal Rzeszów 9:0 Dynovia Dynów
Stal Rzeszów 4:1 SMS Rzeszów
Stal Rzeszów 8:0 Izolator Boguchwała
Stal Rzeszów 3:0 Arka Albigowa
Stal Rzeszów 14:0 Strug Tyczyn
Stal Rzeszów 6:1 Grunwald Budziwój

 

"Ciężko powiedzieć coś więcej o tych eliminacjach niż to, że chłopcy zrobili sobie fajny prezent pod choinkę wygrywając je. Momentami różnica na boisku była ogromna, co pokazują wyniki i stosunek bramek 53:2. Był to czas, żebyśmy mogli lepiej się zgrać. Z uśmiechami na twarzy możemy rozjechać się na Święta Bożego Narodzenia, odpocząć wśród najbliższych, by z zapałem wrócić do treningów i gier w nowym roku" - powiedział trener Maciej Seroka.

 

Akademia

 

Całej społeczności Akademii Piłkarskiej Stali Rzeszów, zawodnikom, rodzicom, trenerom i kibicom, życzymy uśmiechu, spokoju na Święta, dużo radości, zdrowia i dobrze spędzonego czasu w rodzinnym gronie, naładowania baterii i jak najwięcej zadowolenia ze swojej pracy w nowym roku!

 

 

 

REKLAMA
reklama