Kotwica: Stal Rzeszów to mój nowy dom!

11 Lutego 2020, godzina 14:00, autor: Tomasz Flakowski

Marcel Kotwica udzielił pierwszego oficjalnego wywiadu dla klubowych mediów. Zapraszamy do lektury!


Marcel, witaj w Stali! Jakie uczucia towarzyszą Ci w tej chwili?

Widząc w jakim miejscu się znajduję i z jakim klubem mam do czynienia, czuję wielką satysfakcję, radość i motywację do pracy, do rozwoju, bo wiem, że Stal Rzeszów mi to zapewni i z tego powodu również jestem bardzo szczęśliwy.

 

Kotwica

 

Chciałoby się powiedzieć „nareszcie”. Serial z Twoimi przenosinami chwilę trwał i wielu kibiców nie mogło się doczekać „oficjałki” z Twoim nazwiskiem, ale w końcu się udało i jesteś w nowym klubie. Powiedz, co miało najmocniejszy wpływ na Twoją decyzję o przenosinach z pierwszoligowej Puszczy Niepołomice?

Wcześniej słyszałem już bardzo dużo pozytywnych opinii na temat funkcjonowania klubu. Środowisko piłkarskie bardzo dobrze wypowiada się na temat tego, jak budowana jest drużyna i cała Stal. Na pewno przekonał mnie też długofalowy plan, jaki nakreślił prezes Kalisz i chęć rozwoju, a także wartości, jakimi kieruje się klub. Oczywiście ogromny wpływ miał sam sztab trenerski i to jak klub funkcjonuje, bo takie profesjonalne podejście mi jak najbardziej odpowiada i sprawia, że niezależnie z której ligi tu przychodzisz, to chcesz to zrobić i tu być, tworzyć razem z resztą ludzi tę wspaniałą historię, o której wszyscy marzymy i nad której realizacją każdego dnia ciężko będziemy pracować. 

 

Jak dobrze wiesz, przed naszą drużyną postawiony jest bardzo ambitny cel, którym jest zajęcie miejsca w TOP 6. Poza rywalizacją w lidze, w Rzeszowie czeka na Ciebie również rywalizacja w derbach, jak podchodzisz do obu tych wyzwań?

Z pewnością chciałbym pomóc zespołowi w osiągnięciu zamierzonego celu. Mogę obiecać, że zrobię wszystko, by tak właśnie było. Natomiast jeżeli chodzi o derby, to jeszcze nie miałem przyjemności gry w takich poważnych derbach, a derby Rzeszowa do takich należą, więc zrobię wszystko, by zagrać w takim meczu i razem z drużyną osiągnąć korzystny wynik, który ucieszy również naszych kibiców.

 

Czego kibice Stali Rzeszów mogą spodziewać się po Twojej grze?

Jestem zawodnikiem, który nie odpuszcza i zawsze daje z siebie 100%. Zawsze charakteryzowałem się tym, że gram agresywnie, pewnie i odpowiedzialnie i takiego Marcela będę chciał pokazać.

 

REKLAMA
reklama