Liczne powołania dla zawodników naszej Akademii

13 Stycznia 2020, godzina 18:25, autor: Tomasz Flakowski

Runda jesienna sezonu 2019/2020 w zespole U-14 obfitowała w dużą liczbę powołań do kadr dla zawodników Stali Rzeszów.

 

Na sierpniowe zgrupowanie kadry wojewódzkiej Podkarpackiego ZPN rocznika 2006 oraz mecze eliminacyjne we wrześniu i październiku powołania otrzymali zawodnicy zespołu U-14: Filip Tereszkiewicz, Radosław Brud, Szymon Maćkowiak, Michał Łazor, Tomasz Sędzimir, Szymon Kądziołka, Bartosz Dubiel, Szymon Wrona, Szymon Łyczko oraz Igor Kierys.

 

Powołania

 

Ponadto Radosław Brud otrzymał powołania na sierpniowe LAMO (Letnią Akademię Młodych Orłów - red.), listopadowe JAMO (Jesienną Akademię Młodych Orłów - red.) oraz weźmie udział w ZAMO (Zimowej Akademii Młodych Orłów - red.), które odbędzie się w lutym 2020 roku. Nasz zawodnik został także powołany na zgrupowanie reprezentacji Polski U-14, które zakończyło się meczem międzypaństwowym z reprezentacją Ukrainy. Zgrupowanie odbyło się w dniach 16-19.10.2019 w Boguchwale.

 

Powołania

 

"Jako sztab szkoleniowy jesteśmy dumni z pokaźnej liczby zawodników naszego zespołu, którzy mieli szansę pokazać się w meczach międzywojewódzkich oraz międzypaństwowych. Warto zwrócić uwagę, że nasi zawodnicy już od długiego czasu stanowią trzon kadry wojewódzkiej, a nasz klub jest najliczniej reprezentowany przy powołaniach" - mówi trener zespołu U-14 Akademii Stali Wojciech Kustoń i dodaje - "Cieszy nas ta sytuacja ze szkoleniowego punktu widzenia. Każde zgrupowanie i mecz na poziome międzywojewódzkim to okazja do innego współzawodnictwa niż codzienność ligowa, a co za tym idzie, możliwość rozwoju. Dla tych zawodników to też możliwość doświadczenia sytuacji gdzie często wynik, a nie tylko cele szkoleniowe, determinuje zachowania boiskowe. Oczywiście, chcielibyśmy, aby tych powołań było jeszcze więcej. Są w zespole zawodnicy, których potencjał poparty codzienną pracą, pozwala zwrócić uwagę trenerów kadry. Nasi zawodnicy z jednej strony są w uprzywilejowanej sytuacji, ponieważ Pan trener Maciej Seroka jest jednym z trenerów kadry i jednocześnie trenerem w naszym sztabie szkoleniowym. Oznacza to, że zawodnicy są pod permanentną obserwacją pod kątem powołań, z drugiej jednak strony, muszą swoją jakość udowadniać na każdym treningu, codziennie, gdyż ich weryfikacja jest dużo bardziej szczegółowa niż w przypadku zawodników z innych klubów."

 

Powołania


"W poprzednim roku wszyscy w klubie cieszyliśmy się z powołań dla Radosława Bruda. Szczególnie nobilitujące było powołanie na zgrupowanie i pierwszy mecz międzypaństwowy dla zawodników urodzonych w 2006 roku. Bez wątpienia jest to sukces całej Akademii Piłkarskiej Stali Rzeszów - trenerów, osób funkcyjnych i zarządzających, którzy stworzyli warunki i środowisko, aby to powołanie mogło zaistnieć. Pracujemy intensywnie i mądrze, aby drogą Radka poszli kolejni zawodnicy zespołu U-14" - powiedział Wojciech Kustoń, trener zespołu U-14.

REKLAMA
reklama