Odprawa bramkarska i wyznaczanie celów

9 Stycznia 2020, godzina 22:00, autor: Tomasz Flakowski

Nasi goalkeeperzy odbyli dziś odprawę i kontynuują program rozwoju swoich umiejętności pod okiem trenera, ale też samodzielnie.

 

"Nasi bramkarze wyjeżdżając na przerwy świąteczne dostali indywidualne rozpiski, każdy inną. Oczywiście mieli czas na regenerację, na odpoczynek, ale też był to dobry moment, by popracować nad swoimi deficytami" - powiedział trener bramkarzy Radosław Hołubiec.

 

Bramkarze

 

"Wygląda to tak, że zawodnicy najpierw dostają na maila formularz do wypełnienia. Służy on temu, by ocenili siebie w kilku  parametrach: fizycznym, technicznym, taktycznym, mentalnym oraz w zakresie regeneracji i odżywiania. Oczywiście te parametry potem są rozbite na poszczególne umiejętności. Ma to służyć również budowaniu i rozwijaniu ich piłkarskiej świadomości, stąd też oceny tej dokonują sami" - tłumaczy Hołubiec.

 

Trening

 

"Planujemy to w ten sposób, że jeżeli dany bramkarz ocenia któryś parametr i daną swoją umiejętność, subiektywnie, wg własnego uznania i poglądu, na ocenę niższą od "10", a zazwyczaj tak właśnie jest, to wówczas wpisuje on w swoje cele np. "gra prawą nogą" - jeżeli to jest właśnie element nad którym chce pracować - i co go do tego celu doprowadzi - np. codziennie, albo co drugi dzień zostaje z trenerem albo sam na doskonalenie danego elementu, określa też sposób i formę danego treningu, czy ćwiczenia. Chodzi tu też o to, by w tym aspekcie zawodnicy przejęli rolę trenera i sami siebie świadomie doskonalili" - wyjaśnia trener i dodaje - "Spotkanie służyło temu, by im to przedstawić i wytłumaczyć. Oni sami program fajnie przyjęli, zaakceptowali i bardzo im się spodobało, więc teraz przystępujemy do realizacji. Co ważne, za pół roku, dokonamy kolejnej takiej oceny i sprawdzimy, jak bardzo zbliżyliśmy się do naszego celu."

 

Trening

 

"Od poniedziałku będziemy już na tych celach pracowali. Uważam, że to dla nich fajna sprawa, bo oddajemy im odpowiedzialność, czyli właśnie to, co chcemy robić i robimy również w naszej akademii i tam ten program też będziemy realizować" - dodaje.

REKLAMA
reklama