Zapraszamy do zapoznania się z krótkimi statystykami 26. kolejki II ligi wschodniej sezonu 2012/2013.

Zwycięstwa gospodarzy:  4

Remisy:  3

Zwycięstwa gości:  2

Bramki:  11:4

W 9. meczach 26. kolejki II ligi wschodniej strzelono 15 bramek co daje średnią 1,67 bramki na mecz. Najwyższe zwycięstwo w tej kolejce odnieśli piłkarze Znicz Pruszków, którzy na własnym stadionie rozgromili Concordię Elbląg 5:0 (3:0).

II połowa: 9

W tej kolejce sędziowie pokazali aż 56 żółtych kartek i 3 czerwone. Wszystkie były konsekwencją dwóch kartek żółtych. A zobaczyli je: George Enow (Świt Nowy Dwór Mazowiecki, 78 minuta meczu z Motorem Lublin), Michał Budzyński (Wisła Puławy, 75 minuta meczu z Unia Tarnów) oraz Robert Kwiatkowski (Pogoń Siedlce, 90 minuta meczu ze Stalą Stalowa Wola).

Ciekawostki (czasami z przymrużeniem oka):
•    Stal Rzeszów wygrała pierwszy mecz na wiosnę. Uczyniła to w Derbach Podkarpacia w meczu z Siarką Tarnobrzeg.
•    Olimpia Elbląg gra niesamowicie w obronie. W rundzie wiosennej w 7 meczach nie straciła jeszcze bramki !!! Tym razem sposobu na nią nie znaleźli piłkarze Resovii, którzy wiosną strzelili tylko 1 bramkę…
•    Radomiak Radom potwierdza, że jest groźny tylko u siebie. Grając na wyjeździe przegrał z tym razem z niżej notowanym zespołem Wigier Suwałki. Aby było jasne o co chodzi przypomnijmy ich bilans punktowy w meczach dom – wyjazd: 29  – 5 !!!
•    Lider tabeli zespół Wisły Płock zremisował 3 z rzędu mecz.
•    Świt Nowy Dwór Mazowiecki wygrał po raz pierwszy od 3 listopada kiedy to pokonał na własnym stadionie Siarkę Tarnobrzeg 3:2
•    Tomasz Wietecha ze Stali Rzeszów obronił tej wiosny już 2 rzuty karne.
•    Adrian Paluchowski ze znicza Pruszków ustrzelił w meczu z Concordią Elbląg hat – tricka. To już 2 taki wyczyn tego zawodnika w tym sezonie. Gratulujemy !!!