Zapraszamy do zapoznania się z krótkimi statystykami 28. kolejki II ligi wschodniej sezonu 2012/2013.

Zwycięstwa gospodarzy:  4

Remisy:  3

Zwycięstwa gości:  2

Bramki:  13:9

W 9. meczach 28. kolejki II ligi wschodniej strzelono 22 bramki co daje średnią 2,44 bramki na mecz. Najwyższe zwycięstwo w tej kolejce odnieśli piłkarze Wigier Suwałki, którzy pokonali na własnym stadionie Concordię Elbląg 3:0 (2:0).

II połowa: 14

W tej kolejce sędziowie pokazali 33 żółte kartki i 3 czerwone. Zobaczyli je: Łukasz Sosnowski (Świt Nowy Dwór Mazowiecki, 90 minuta), Rafał Maciążek (Olimpia Elbląg, 77 minuta), Marcin Tarnowski (Wigry Suwałki, 35 minuta).

Ciekawostki (czasami z przymrużeniem oka):
•    W tej rundzie przeciwko Stali Rzeszów sędziowie odgwizdali 3 rzuty karne. Co ciekawe Tomasz Wietecha nie dał się z 11 metrów pokonać ani razu !!! Gratulujemy !!!
•    Wisła Płock nie przegrała 11 z rzędu meczu !!!
•    Concordia Elbląg przegrała 4 z rzędu mecz. W dodatku w żadnym z nich nie strzeliła bramki.
•    Olimpia Elbląg po raz 4 z rzędu nie strzeliła bramki.
•    Garbarnia Kraków po 10 meczach z rzędu bez zwycięstwa wreszcie wygrała. I co ciekawe będąc zespołem, który w lidze stracił najwięcej bramek po  raz drugi z rzędu zagrali na zero z tyłu.