stal-rzeszow 3 : 0 garbarnia
Wojciech Krauze 5', Tomasz Margol 84', Andreja Prokić 90'

Potwierdzić formę z pierwszego meczu

28 Lipca 2011, godzina 20:51, autor:

Założona w 1921 roku krakowska Garbarnia będzie w najbliższą sobotę kolejnym rywalem Stali Sandeco Rzeszów. O ile Stalowcy w pierwszym me

Założona w 1921 roku krakowska Garbarnia będzie w najbliższą sobotę kolejnym rywalem Stali Sandeco Rzeszów. O ile Stalowcy w pierwszym meczu pokazali mniej więcej jaki poziom zamierzają prezentować w nadchodzącej rundzie, o tyle o Garbarnii jak przystało na ligowego beniaminka zbyt wiele powiedzieć nie można. Tym bardziej, że Krakowianie w pierwszym meczu musieli pauzować. Początek meczu drugiej kolejki Stal Sandeco Rzeszów - Garbarnia Kraków o godzinie 17:00.

Jak zapewne większość kibiców wie w dniu dzisiejszym odbyła się oficjalna prezentacja nowych nabytków Stali Sandeco. Karty częściowo odsłonięte zostały już w ubiegłotygodniowym spotkaniu ze Świtem kiedy to na boisku zobaczyliśmy Dawida Floriana i Rafała Zaborowskiego. Wszyscy zawodnicy zostali już potwierdzeni do gry. Co zaprezentują kolejni piłkarze przekonamy się być może już w najbliższą sobotę, czego nie dementuje również szkoleniowiec Biało-niebieskich.

"Nie jestem trenerem który kurczowo trzyma się taktyki. Na każdy mecz taktyka jest inna i do niej dobierani będą poszczególni zawodnicy"
  - mówi trener Andrzej Szymański.

W sobotę natomiast na pewno nie zagrają Szymon Solecki, Michał Lisańczuk, Ernest Szela i Damian Szala.

Kilka dni wcześniej swoją kadrę na rundę jesienną zaprezentowała również krakowska drużyna. Wśród zawodników nie zabrakło Bartosza Praciaka, który przewagą jednej nad Michałem Góreckim zdobył koronę króla strzelców. Warto zaznaczyc, że Garbarnia w letniej przerwie nie straciła ani jednego zawodnika z pierwszej jedenastki. Wśród wmocnieć wymienić można m.in. ściągniętego z I-ligowej Termici - Bartosza Piszczka. Krakowscy działacze próbują dopiąć jeszcze kilka transferów, czy ta sztuka się im uda przekonamy się już za dwa dni.

Już dziś serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców do obejrzenia drugiego ligowego pojedynku Biało-niebieskich w tym sezonie. Na pewno na stadionie nie zabraknie rodzin z dziećmi co powoli dzięki utworzeniu Sektora Rodzinnego staje się tradycją przy Hetmańskiej 69.

Mamy lidera !!!

30 Lipca 2011, godzina 22:19, autor:

Drugi mecz, drugie zwycięstwo, cztery strzelone bramki, żadnej straconej i pozycja lidera. Tak dziś wygląda sytuacja piłkarzy Stali Sandeco Rze

Drugi mecz, drugie zwycięstwo, cztery strzelone bramki, żadnej straconej i pozycja lidera. Tak dziś wygląda sytuacja piłkarzy Stali Sandeco Rzeszów. Czego można chcieć więcej? Kibicom, piłkarzom i działaczom marzy się na pewno, aby sytuacja w tabeli nie zmieniła się do końca sezonu.
Dzisiejszym przeciwnikiem Stali Sandeco był zespół Garbarni Kraków, zespół który 15 sezonów spędzi w najwyższej klasie rozgrywkowej, a w 1931 roku zdobył tytuł Mistrza Polski.

Po całonocnych opadach deszczu mecz toczył się na bardzo grząskim boisku. Jedna z pierwszych akcji meczu przyniosła Stali bramkę. Po szybkiej kontrze lewą stroną boiska przedarł się Andreja Prokic i wyłożył idealnie piłkę Wojciechowi Krauzemu , któremu nic nie pozostało jak skierować piłkę do pustej bramki. Lepszego początku biało – niebiescy nie mogli sobie wymarzyć. Od tego momentu Stalowcy nastawili się na grę z kontry dając trochę więcej pograć piłką graczom Garbarni. To jednak nie ułatwiło zadania piłkarzom Garbarni, którzy nie mogli stworzyć dobrej sytuacji. W 17 minucie Ci sami zawodnicy zamienili się rolami. Tym razem podawał Krauze, a Prokic w bardzo dobrej sytuacji przestrzelił. Goście w tej części meczu nie mieli stuprocentowej okazji na zdobycie gola. Gospodarze zaś w 41 minucie powinni prowadzić 2:0. Maca w idealnej sytuacji nie trafił w bramkę z 6 metrów… Jak się przekonamy nie była to jedyna bardzo dobra okazja zmarnowała przez tego napastnika, który dziś nie miał swojego dnia
Drugą połowę obie drużyny zaczęły bez zmian, ale z zupełnie innymi nastawieniem. Goście dążyli do wyrównania, zaś gospodarze chcieli podwyższyć aby spokojnie grać w dalszej części meczu. Dzięki temu mecz mógł się podobać. Pod obiema bramkami dochodziło co chwila do gorących sytuacji. Już na początku tej części gry goście mieli znakomitą sytuację, ale idąc kontrą czterech na dwóch nie umieli tego wykorzystać. Następnie dwie sytuacje dla Stali Sandeco miał Maca. W 59 minucie wspaniałą interwencją popisał się bramkarz gospodarzy Tomasz Wietecha. W sobie tylko wiadomy sposób obronił strzał z najbliższej odległości napastnika gości. W kolejnych minutach dwie kolejne sytuacje zmarnował Konrad Maca i za chwilę został zmieniony przez trenera Andrzeja Szymańskiego.
Od 70 minuty gospodarze mieli ułatwione zadanie. Drugą żółtą kartkę zobaczył kapitan gości – Marcin Pluta – i musiał przedwcześnie opuścić plac gry. Od tego momentu gospodarze opanowali środek boiska i grali bardzo mądrze. Najważniejsza akcja meczu rozegrała się w 82 minucie. Wychodzącego na czystą pozycję Damiana Wolańskiego sfaulował Gjentian Haxhijaj i ujrzał od razu czerwoną kartę, a rzut wolny na gola zamienił Tomasz Margol, który nie dał szans Krzysztofowi Żylskiemu. Wtedy było już jasne, że Stalowcom  goście już nie zagrożą. W ostatniej akcji meczu Andreja Prokic wykończył akcję prawym skrzydłem Wolańskiego i ustalił wynik meczu na 3:0.
Dwa meczem u siebie już za nami. Plan maksimum jakim było zdobycie sześciu punktów wykonany. Teraz czas na pierwszy wyjazdowy mecz biało – niebieskich. W najbliższą sobotę czeka ich spotkanie z kolejnym beniaminkiem ligi – Pogonią Siedlce. Jak trudny to rywal przekonali się o tym piłkarze OKS-u 1945 Olsztyn, którzy w pierwszej kolejce przegrali w Siedlcach gładko 3:0.
Tych którzy nie będą mogli udać się do Siedlec  i na  żywo dopingować piłkarzy Stali Sandeco Rzeszów już dziś zapraszamy na naszą stronę gdzie będzie prowadzona relacja live z tego meczu.