Historia spotkań z Górnikiem Łęczna

31 Października 2019, godzina 08:47, autor: Michał Mryczko

Choć meczów ligowych z Górnikiem Łęczna rozegraliśmy tylko dwa, to rywal ten dość miło nam się kojarzy. Duży na to wpływ ma(...)

historia spotkań

z pewnością pewne jedno pucharowe spotkanie...

Aktualny sezon jest trzecim* wspólnym w jednych rozgrywkach ligowych dla obu zespołów. Stal Rzeszów i Górnik Łęczna rozegrały ze sobą dwa mecze ligowe w sezonie 1988/1989 2 ligi. Na własnym boisku biało - niebiescy zremisowali z zespołem z Lubelszczyzny 1:1 w rundzie jesiennej, a na wiosnę wygrali 1:0 po bramce Jerzego Szeligi.

*Jak dodatkowo zauważył kibic Jarek (dziękujemy za czujność!), oba zespoły spotkały się jeszcze w sezonie 2007/2008 w III lidze grupie IV, po karnej degradacji Górnika Łęczna. Tak na jesień, jak i na wiosnę wygrywali łęcznianie.

Szymanek 68'

Najbardziej w pamięci kibicom Stali utkwił jednak z pewnością wygrany 2:1 pojedynek Stali Rzeszów z ekstraklasowym wówczas Górnikiem Łęczna z 13 sierpnia 2014 roku w ramach 1/32 Pucharu Polski. Bramkę dla gości zdobył Fedor Cernych w 15. minucie, wyrównał po pół godzinie gry Michał Lisańczuk, a gola na wagę gry w 1/16 tych rozgrywek uzyskał w doliczonym czasie Piotr Prędota.

Co ciekawe, w kolejnej rundzie Stal zmierzyła się "u siebie" z kolejnym aktualnym ligowym rywalem - Zniczem Pruszków. Górą z tego pojedynku wyszli goście, pokonując biało - niebieskich 3:1. Bramkę dla gospodarzy zdobył Łukasz Szczoczarz w 57. minucie.