Wyprawa po kolejne zwycięstwo

12 Kwietnia 2019, godzina 17:25, autor: Jakub Zaczkiewicz

Uskrzydleni wysokim zwycięstwem nad Spartakusem Daleszyce piłkarze Stali Rzeszów już w sobotę przystąpią do kolejnego spotkania.

2018.11.03 Stal Rzeszów - Wisła Sandomierz

Tym razem naszym przeciwnikiem będzie Podlasie Biała Podlaska, które w ubiegłej rundzie okazało się być bardzo wymagającym rywalem.

Mecz w Oświęcimiu przerwał imponującą serię szesnastu meczów bez przegranej w wykonaniu naszej drużyny, która rozpoczęła się jeszcze 5 września ubiegłego roku. Warto dodać, iż była to dopiero druga porażka naszej ekipy w obecnym sezonie. Po czterech dniach od tamtego spotkania nasi piłkarze pokazali prawdziwy charakter i zrehabilitowali się w najlepszy możliwy sposób rozbijając na własnym boisku Spartakusa Daleszyce aż 5-2.
Środowe zwycięstwo było bardzo istotne w kontekście dalszej walki o założone w tym sezonie cele. Dzięki niemu nasz zespół nie stracił bowiem kontaktu z liderującą ekipą Podhala Nowy Targ oraz powiększył przewagę chociażby nad krakowskim Hutnikiem.

Podlasie Biała Podlaska to zespół bardzo nieprzewidywalny. W rundzie wiosennej piłkarze prowadzeni przez trenera Przemysława Sałańskiego potrafili zwyciężyć z Czarnymi Połaniec oraz Hutnikiem Kraków. W ostatnim meczu nasi rywale pechowo przegrali z KSZO Ostrowiec Św. 3-2, mimo, iż jeszcze do 56. minuty prowadzili 2-0. Obecnie Podlasie Biała Podlaska zajmuje 15 miejsce w ligowej tabeli z 20 punktami na koncie.

O tym jak niewygodnym rywalem jest zespół z Białej Podlaskiej nasz zespół przekonał się chociażby we wrześniu 2018 roku, gdy obie drużyny mierzyły się ze sobą w ramach 7 kolejki ligowej. Wówczas to kibice zgromadzeni na stadionie przy ul. Hetmańskiej 69 musieli do końca drżeć o końcowy wynik tej rywalizacji. Pomimo tego, iż to Łukasz Zagdański zdobył pierwszego gola to goście nie zamierzali się poddawać i po trafieniach Jakuba Syryjczyka i Kamila Dmowskiego wyszli na prowadzenie 1-2. Remis dla Stali uratował w 86. minucie Tomasz Płonka, który popisał się efektowną główką. Co ciekawe to właśnie w tamtym meczu swój debiut jako trener Podlasia Biała Podlaska zaliczył Przemysław Sałański.
Przed nadchodzącym spotkaniem napastnik naszej drużyny - Tomasz Płonka zwraca uwagę na to jak ważna będzie koncentracja w tym meczu:W najbliższym spotkaniu musimy być w pełni skoncentrowani przez pełne dziewięćdziesiąt minut. Z pewnością zrobimy wszystko, aby zgarnąć pełną pulę punktową

Czy wzorem równie dalekiej wyprawy do Radzynia Podlaskiego także i tym razem nasi piłkarze przywiozą do Rzeszowa komplet ligowych punktów?

Mecz Podlasie Biała Podlaska – Stal Rzeszów rozpocznie się 13 kwietnia o godzinie 15:00 na stadionie w Piszczacu.